Simmental

Plemeno hovädzieho dobytka Simmental je druh dobytka, ktorý sa zvyčajne chová pre obe produkcie – mäso a mlieko. Toto plemeno je známe svojimi rôznymi charakteristikami a schopnosťami.

Fyzické Charakteristiky:

Simmental hovädzie dobytky sú zvyčajne veľké a svalnaté. Môžu mať jednofarebné sfarbenie alebo sfarbenie červenou a bielou farbou. Ich telesná štruktúra je pevná a odolná. Rohy sú zvyčajne dlhé a zakrivené.

Kvalita Mäsa:

Plemeno Simmental je preferovaným typom pre produkciu mäsa. Ich svalová štruktúra a pomer mäsa sú celkom dobré, čo zvyčajne znamená vysokú kvalitu mäsa.

Výnos Mlieka:

Simmental hovädzie dobytky môžu byť cenné aj pre produkciu mlieka. Avšak výnos mlieka nemusí byť taký vysoký ako u iných druhov zameraných na mlieko.

Plodnosť a Teľenie:

Simmental hovädzie dobytky majú dobrú plodnosť. Vďaka ich prirodzenej telesnej štruktúre je teľenie zvyčajne nekomplikované.

Schopnosť Adaptácie:

Plemeno Simmental je známe svojou schopnosťou prispôsobiť sa rôznym klimatickým podmienkam a environmentálnym faktorom. Môžu byť pohodlne chované v rôznych geografických oblastiach.

Kŕmenie a Starostlivosť:

Zdravé kŕmenie a pravidelná veterinárna starostlivosť sú dôležité pre optimálne výkony Simmental hovädzieho dobytka. Vyvážená výživa a primeraná starostlivosť majú pozitívny vplyv na produkciu mäsa a mlieka.

Genetický Význam:

Plemeno Simmental hrá významnú úlohu pri poskytovaní genetickej rozmanitosti a kvality. Prispieva k rozvoju iných druhov a prenosu svojich vlastných charakteristík.

Dĺžka Života:

Simmental hovädzie dobytky obvykle žijú medzi 10 až 15 rokmi. Za zdravých podmienok sa táto dĺžka života môže predĺžiť.

Využitie:

Plemeno Simmental je chované pre obe – produkciu mäsa aj mlieka. Zohráva cennú úlohu v obidvoch odvetviach – mäsovom aj mliečnom.

Technické Údaje:

  • Hmotnosť Dospelého Samca: Medzi 1000 až 1400 kilogrammi
  • Hmotnosť Dospeléj Samice: Medzi 600 až 800 kilogrammi
  • Farba: Jednofarebné alebo červená a biela
  • Kvalita Mäsa: Vysoká kvalita mäsa
  • Výnos Mlieka: Stredný výnos mlieka
  • Plodnosť: Dobrá plodnosť
  • Dĺžka Života: 10 až 15 rokov
  • Schopnosť Adaptácie: Schopnosť prispôsobiť sa rôznym podmienkam
  • Využitie: Produkcia mäsa a mlieka

Plemeno hovädzieho dobytka Simmental je druhom dobytka, ktorý zohráva cennú úlohu v oblasti produkcie mäsa a mlieka. Svojou odolnosťou, schopnosťou adaptácie a kvalit